WWW.BAXPARTA.CZ

Reportáž z turnaje

Po loňském debaklu letošní výhra

Druhý červnový víkend, přesně napůl cesty mezi Prahou a Brnem, pod rozpáleným sluncem, u sympatického rybníčku a s pivkem v ruce rozjímám, jestli to Kurekari projedou stejně i letos. Nejednomu lakrosákovi se zasteskne po Heřmaničkách, i mě se po nich stýská a říkám si, že je fajn, že někdo převzal štefetu a turnaj pořádá sice jinde, ale pořád. Jo, v tomhle druhým ročníku by to Kuřata snad nemuseli projet.

Sobotní ráno se neslo ve znamení menhiřího pátrání po Adamovi, který se nakonec oproti očekávání našel spící ve svém autě. Hned jeden z prvních zápasů se stává překvapením. Když Tyšunky asi tak s půl hráčkou na střídání nastupují proti Ninu, ani mě nenapadne, že by mohlo Nino prohrát. Jasně, pánům z Nina všechna čest, v jejich věku do pěti rána prozpěvovat a popíjet neumí jen tak někdo, tuhle cenu u mě tedy vyhrávají…ale jaksi to asi zanechává následky. Když deset minut před koncem derby mezi Tyšunkama a El Ninem začíná zápasu věnovat pozornost víc a víc lidí, jdu se tam kouknout i já a ejhle, holky vedou. Chlapi se snaží, mají tak o pět lidí na střídačce víc, perou tam střely, berou si time, zase tam perou střely… Ale všechno mimo nebo do Matyáše a Tyšunky nakonec zápas vyhrávají. Když se proti Ninu staví Bobři, už si říkám, že to bude zápas o čest…. A je dost těsnej. Ale nakonec to Nino urvalo, gratulka, kucí.

V druhý skupině skoro žádný vzrůšo. Sopi z Highlandrů se akorát rozhod, že bude holky mlátit lakroskou po hlavách a proti Beruškám si tak vysloužil dvě pětky, což mělo za následek, že si do konce zápasu nezahrál a jediný moravský zástupce na turnaji tak tento neskutečně „vyhrocený“ zápas dohrával ve čtyřech. No a v dalším, žlutým derby, je naklepli Kuřata a bylo více méně jasno. Kurekari to tentokrát neprojedou a zahrají si finále. Uf, přála jsem jim to. No v sobotu večer zase pivko a Nino zase do rána… Asi slavili tu výhru nad Bobry.

V neděli Tyšunky posíleny o další dvě svěží hráčky (no, i když nevím, Evuš držela se svým druholigovým týmem basu už v sobotu, tak asi úplně svěží nebyla), porážejí i Bobry a dostávají se tak do souboje o páté místo. Bobři si ale spravili náladu hned v dalším zápase a smázli Berdy. El Nino překvapivě prohrává zápas o sedmé místo s Trackers a Tyšunky nakonec nedotahují překvapení turnaje do konce a končí šesté, i tak ale všechna čest a gratulace mistryním ligy. Třetí končí moravští Highlanders, kteří poráží v souboji o bednu Albatros.

Finále pak docela nuda. Od začátku vedou Kurekari, pak ale v druhé půlce Kubíkův slide pod nohy Buťáka v brejku, Buťákův black out, následný Martyho black out a plná trestná lavice. Martymu tímto gratuluji k individuálnímu úspěchu a výhře titulu největší prase kuřecího turnaje. Ale Kurekari dotáhli zápas do vítězného konce, vyhráli svůj turnaj a já a snad všichni dík za náplast za Heřmaničky, kluci! Plačkov stál za to, super zázemí, všechno kousek, skvělej rybník a kdo jste tam nebyl, litujte a doražte tam na Burčákový džbánek.

mb
19. 6. 2019Zobrazit všechny komentáře k článku  |  Přidat komentář
Copyright © Böda, 1998-2014 mailto: baxparta@email.cz