WWW.BAXPARTA.CZ

Společenská rubrika

Zimní turnaj 2019

Tato nestárnoucí legenda v komunitě hráčů českého lakrosu opět po roce ožila a že se děly věci!

Nad Prahou se kromě tradičního smogu a smradu vznášel také ledový vzduch a dole na zemi rozverně pochodoval od hřiště ke hřišti úřadující lakrosový prezident Nikolas Adámek a hledal vhodné hřiště pro realizaci turnaje.

Adámek: “Dobrý den, znáte lakros? Potřeboval bych tento víkend hřiště. 100 lidí, nejrychlejší a nejkrásnější sport na světě, to budete čučet.”

Správce hřiště: “Heleďte se, todleto je fotbalový stánek, o víkendu tady stejně hrajej kucí z Lokomotivy, to jsou tadydle veteráni vod nás, Láďa to tu má rezervovaný každej tejden v sobotu.”

Přesně takto nebo podobně to probíhalo celý týden, až se nakonec zadařilo. Po dlouhých desetiletích, kdy se turnaj pořádal na velmi nevhodném povrchu pražské letenské pláně nebo Vypichu, sehnal prezident Adámek lakrosovou arenu někde v Praze 4 (zmámé také jako Chodov) s umělým povrchem, zázemím a venkovním stánkem plným moravského vína, které sám Adámek s nadšením rozléval.

Pojďme se ale podívat na startovní listinu. I přes masivní mediální masáž a tu nejvyšší úroveň digitálního marketingu se na turnaj povedlo přilákat pouhých osm lakrosových celků.

“Jak je to možné?” diskutovali mezi sebou fanoušci postávající u stánků s klobásou a plzeňskou desítkou. “Kde je Gusano?” ptali se specielně fanoušci s červenými dresy s velkými nápisy FRON nebo MILER na zádech. “Kde jsou Fabiáni a jejich kotel? Copak ze Strašic letos nevypravili hooligan expres?”

Hráč, který urazil na turnaj asi největší vzdálenost, byl majitel pálenice Martin Ondroušek, který vlakem dorazil až z dalekého Komárna (ležící na břehu potoka Juhyně mezi Holešovem a Valašským Meziříčí). Ondroušek nám poskytl následující vyjádření.

Ondroušek: “Pálil jsem včera do půlnoci a od zákazníka jsem si litránek čórnul, vzal jsem to ráno klukům do vlaku. No a teď máme hrát a nemůžu je najít.”

Organizátoři turnaje to měli díky osmi týmům jednoduché s herním systémem.

Startovní listina byla rozdělena na dvě skupiny, čtvrtí ve skupinách sehráli zápas o sedmé místo, třetí ve skupinách si to rozdali o páté, druzí o turnajový bronz a vítězové se utkali ve finále o prestiž a spoustu hodnotných cen.

Ve skupinách se neodehrálo žádné větší překvapení. Ve skupině A si pro první místo jednoznačně dokráčeli atleti z Kurekari, kteří si po rozlosování věřili natolik, že si mezi zápasy dovolili v přilehlé restauraci vypít i pivečko, aniž by měli strach o svou výkonnost na place. A nutno podotknout, že skupinu ovládli skutečně s obrovským přehledem.

Skupina B byla mírně zajímavější aspoň díky zápasu mezi Slavojem Pankrác a Bílým orlem. Matadoři z Bílého orla ze zásady neuznávají tvrdou, někdy až agresivní hru hraničící s šílenstvím, kterou zástupci Slavoje Pankrác uplatňují naopak skoro každý zápas. Hlavní rozhodčí utkání Košacký ovšem udržel nervy i kozly na uzdě a hráče vyprovodil z areny v relativně klidné atmosféře. Kdo nebyl spokojen, byli Ultras Bílého orla, kterým se podařilo vytrhat na dvě stovky plastových sedaček z tribuny sever a podpálit jednu z přistavených toalet TOI TOI. Správce stadionu vyčíslil škodu na čtvrt milionu korun. Předseda Bílého orla Vladimír Bezděk se proti rozhodnutí odvolal a situaci odmítl komentovat.

Nyní k celkovým výsledkům.

Tyšunky si vyšláply na Bobry a skončily sedmé, nádherně zahrála Smutná, která si svým výkonem okamžitě vysloužila sympatie většiny přítomných, Bílý orel přetlačil Brackers a obsadil přijatelné páté místo, Albatros udolal Menhirs v utkání o bronz a Kurekari nedali šanci TJ Slavoj Pankrác a konečně se tak dočkali prestižního turnajového vítězství.

V kanadském bodování zvítězil extrémně nadaný a talentovaný Filip Trčka z Menhirs, který je ve II. Pražské lize v kanadském bodování sice až na 59. místě, ale na zimním turnaji ukázal, že se mohou na jaře dít věci.

Mezi ženami byla nejvýkonnější Štěpánka Borecká, Venuše a budoucí kometa českého lakrosu. Štěpánce blahopřejeme ke všem nádherným sedmi gólům a těšíme se na její další představení.

Děkujeme všem pořadatelům turnaje za bezchybnou organizaci a přejeme všem hodně štěstí při honbě za tituly.

Pro Baxpartu

Démon lakrosu

demon
4. 2. 2019Zobrazit všechny komentáře k článku  |  Přidat komentář
Krásná reportáž. Aleš 4. 2. 2019
zimak 2019 Buratino 4. 2. 2019
Copyright © Böda, 1998-2014 mailto: baxparta@email.cz