WWW.BAXPARTA.CZ

Reportáž z turnaje

El Chupacabra se rozpadla, ale ve velkém stylu

Po deseti letech společného hraní, po těžkých začátcích, postupném stmelování týmu, zlepšování se herně, se El Chupacabra rozpadla. Definitivně. Ale nedá se říct, že bez náhrady.

Chupky se ale nechtěly jen tak rozpadnout. Když už letos oslavily těch deset krásných let, uspořádaly výroční rozlučkový turnájek. Teda, myslely jsme si, že to bude turnájek, ale byl z toho velký a snad i nezapomenutelný turnaj. Přijelo se rozloučit jedenáct dalších týmů. Dětských i dospělých, mužských i ženských... Jednoduše to byla nekonečná plejáda nejrůznějších lakrosáků.

V sobotu se odehrály čtyři základní skupiny. Žádné velké překvápko se ani tentokrát neodehrálo. Postoupili Refugees, Highlanders, Albatros a Kangaroos, kteří nebyli tak úplně Kangaroos. Spíš takový Bručante.

K velké radosti všech Chupek, přijaly pak všechny týmy pozvání na společnou večeři do mikulovského klubu. S nadlábnutýma břichama pak byli všichni dostatečně uvolnění a ready začít s programem. A první bod na programu? Lakrosový kvíz. Že jste o tom nikdy neslyšeli? Jak by taky jo, vždyť byl historicky první a pochvaloval si ho i velký pan předseda Adis. Dozvěděli jsme se, kolik gólů v minulé sezóně nasázeli Iktočante v MLL, odhalovali jsme lakrosové týmy, hráče i města. No, nakonec to vyhrál tým, který získal 21 bodů z možných 24. Jeho název už si nepamatuju, ale k výhře nad týmem Buchty a Buřty, který měl taky dvacet jedna bodů jim pomohlo motto: "největší pes mrdá", nebo tak něco. Gratulujeme Buťáku a spol...

Kvůli turnaji se z jámy zapomnění vyhrabala i kapela DOZDI. Děvčata, rozumějte Chupky, která spolu hrála ještě na střední. A byla to pecka, měly by to dát zase dohromady. Zahrála i bývalá hráčka ECH Eliška se svojí nově vznikající kapelou a vypadalo to, že se všichni dobře bavili.

V neděli přišla zajímavější část. Hrálo se o umístnění a v některých případech i o čest. Tu čest vyhráli Tajfuni v zápase s El Chupacabrou, kterou v posledním matchi její kariéry porazili o gól. TO JE NADĚJE ČESKÉHO LAKROSU! Bylo nám ctí s Vámi prohrát, Tajfuňáci.

Nejlepším ženským týmem se stala formace PAKA-CINZANO. V souboji o třetí místo triumfovali Refugees nad Albatrosem a v napínavém finále Highlandři podlehli nabušeným Kangaroom. To ale nezabránilo tomu, že si snad všechny idividuální ceny odnesl Roman Čech.

Turnaj s trefným názvem 10 a dost! je tedy za námi a my už se těšíme na 20 a znova!

Celkové pořadí týmů:

1) Kangaroos

2) Highlanders

3) Refugees

4) Albatros

5) Medvědi

6) El Vlk

7) Paka - Cinzano

8) Bečky

9) Bobři

10) El Chupacabra

11) Tajfun

12) Fťácy

Míša
26. 10. 2018Zobrazit všechny komentáře k článku  |  Přidat komentář
Fotky Míša 29. 10. 2018
. . 29. 10. 2018
Copyright © Böda, 1998-2014 mailto: baxparta@email.cz