WWW.BAXPARTA.CZ

Ohlasy Kongresu

Kongres 2018: Novým šéfem je Adis. Je nespokojený s úrovní lakrosu a chce ji změnit

Matyáš se coby odstupující nejvyšší bafuňář usnesl, že je nás čím dál míň. Jak týmů, tak aktivních hráčů. „Týmy musí spolknout své ego a ambice, vzít mlaďochy a chvíli se jim věnovat,“ říká Matyáš. Podle něho se to týmům vrátí.

Caliméro pohovořil o hřišti na Pankráci, kde je šatna, sprcha a gril. A prostor pro dvě hřiště a jednu tréninkovou bránu. Letos tu hraje sedm týmů a budou tu pravidelné čtvrteční tréninky. Pokud nějaký tým chce také hrát na Pankráci, pak se obraťte na Kaliče.

Bacha! Nesmí se tu parkovat na místech, která jsou označena žlutouoranžovou cedulkou.

Pak Matyáš abdikoval. Nově jsme zvolili Adise, který si svůj inaugurační proslov nechal na konec, takže i my si ho necháme na konec.

V České disciplinární komisi jsou zvoleni ti samí lidé jako loni, protože nepřišli na kongres a nemohli se tak bránit.

V Rozhodcovské a revizní komisi je Čert, Borůvka a Matyáš.

Návrh na úpravu pravidel ohledně rozhozu se neujal, podle kongresmanů je lepší dovětek o tom, že míč má být při výhozu v dosahu obou hráčů, dát do komentáře. Druhý návrh, omezující věk rozhodčích na minimálně 18, také neprošel.

Pak se měnil soutěžní řád v tom smyslu, aby mladíci, co hrají v Ženské žákovské lize nemohli hrát i v lize první. Respektive jakmile začne mladík hrát první ligu, nemůže už hrát v žžl. Zní to takto:

Dlouhodobá soutěž je rozdělena na I. a II. pražskou lakrosovou ligu (dále jen PLL) a I. ženskou a žákovskou ligu (dále jen ŽŽL). V ŽŽL hrají společně ženské týmy a žákovské týmy. Hráči registrovaní v týmu v I.PLL nesmí nastoupit v ŽŽL; na hráčky se toto omezení nevztahuje. Věk hráčů musí odpovídat určeným věkovým kategoriím.

A pak se ještě upravilo soutěžní řád pražských lig, konkrétně bod o hostování pro tuto sezonu. Prošlo toto:

Každý tým 1 a 2 pražské ligy může mít na soupisce až 6 hráčů z jiné ligy. Z nich mohou v zápase nastoupit pouze 2. Žádný hráč nesmí být uveden na hostování více než v jednom týmu. Tito hráči mohou nastoupit na MR za tým, který se kvalifikuje bez omezení 2 na zápas. Změna je možná jen v přestupním termínu, doplnění na hostování kdykoliv (za předpokladu, že tým má ještě volné místo). Na hráče z ostatních lig je pohlíženo jako na dosud nehrající a po zaregistrování na soupisku můžou hrát kdekoliv.

Eddie pak konstatoval, že během loňské sezony se nekonalo žádné školení rozhodčích, protože to trochu usnulo. A varoval, že uvažuje o tom, že sekne s tajemničením.

Adis se pak zhluboka nadechl, položil ruce na obří břich a začal svůj projev. Adis chce spoustu zlepšit. Financování lakrosu, třeba. Je možné získat víc dotací, ale musí se kvůli tomu založit pobočný spolek, který bude jakousi servisní organizací SALHu.

Adis chce nalít nějaké peníze do výroby instruktážních videí, která budou ukazovat, jak hrát lakros. Nebude to určené dovnitř českého lakrosu, ale ven. Všem těm skautům, trempům, civilizovaným indiánům a jiným divochům, co se někde doslechli o lakrosu, romanticky po něm zahořeli, ale vůbec netuší, jak a kudy. Tak ti budou v budoucnu čučet na youtube.

Adis chce také evangelizovat školy, dětské oddíly a další, kde se nějak zajímají o lakros. Chce je naučit základy hry a vnutit lepší lakrosky než ty debilní. Adis se chce setkat s výrobcem debilních lakrosek Vávrou a nějak ho navést k tomu, aby začal vyrábět lakrosky, které jsou použitelné a ne úplně na hovno. Adis si odplivl nad pohledností lakrosové hry. „Zápasů, na které se dá koukat, jsou tak dva tři za rok,“ říká Adis, „ostatní je jen taková honěná po zemi.“ Zlepšit by to mohli pravidelné čtvrteční tréninky, které už od toho čtvrtka jedou na Pankráci. Na místě bude připraven Adis a další dobrovolníci, a každému, kdo dorazí, pomohou, poradí, potrénují.

Turnaje: 22. září bude dětský turnaj. 20.-21. říjen je rozlučkový turnaj v Mikulově. V lednu bude zimák.

*-*
4. 9. 2018Zobrazit všechny komentáře k článku  |  Přidat komentář
JO! Iki 5. 9. 2018
Věk Danko 4. 9. 2018
věk méďa 4. 9. 2018
Copyright © Böda, 1998-2014 mailto: baxparta@email.cz