WWW.BAXPARTA.CZ

Ohlasy Kongresu

Kongres 2017. Holky budou hrát bez bobrů

Matyáš zhodnotil loňskou činnost. Vypadly dva týmy z první ligy, Lily byli vyloučeni za trojí kontumaci, Sabres se rozložili vnitřními odstředivými silami sami. Albatros postoupil do první ligy. „Týmy nám ubývají, je potřeba s tím něco provést,“ zamyslel se Matyáš.

Loni jsme dostali na lakros dotaci 150 tisíc, z toho 100 šlo na děti, 50 na turnaje. Vyúčtováno k všeobecné spokojenosti.

Letos bychom mohli získat zase 150 tisíc, a to jako jednu sumu k rozdělení podle uvážení nejvyššího vedení, ale dotace se kvůli šíbrům na ministerstvu školství zastavily, takže zatím nic.

Lakrosová unie má požadavek, abychom zavedli podvojné účetnictví, čehož se Matyáš bojí, protože by s tím byly komplikace, třeba při vyplácení rozhodčích. Ale jestli se v lakrose najde někdo, kdo podvojným účetnictvím žije, třeba mu pomůže a bude to cajk.

Lakrosová unie také chce, aby se sjednotili naše členské databáze, což bude voser, protože oni mají nějaký systém, my máme excel. Matyáš si pak ještě posteskl, že by rád dal web českého lakrosu do kupy, ale že sám to nedá, protože není programátor, ale lama. Takže jestli se nudíte a kopete se v práci do zadku, můžete se mu ozvat.

Calimero za TAL představil jejich nové domovské hřiště na Pankráci, je to prý bezva, zarostlá stará škvára, šatny, sprchy, všude okolo samá hospoda. A nabízí, že kdo má s TALem zápas a je domácí, klidně může hrát na Pankráci. A časem, když majitel hřiště sezná, že lakrosáci nic neničí a hřiště netrpí, tak by se tam mohlo v jeden den hrát dva zápasy. Pronájem stojí 500 Kč na hodinu. Takže čím víc hřišť se tam postaví, tím to bude lacinější.

Ziki si posteskla, že pokus o výcvik pluku superrozhodčích se nezdařil: školením prošla celá řada lidí, ale jen dva byli ochotni se nechat delegovat na zápasy, což Ziki trochu otrávilo a přemýšlí, co dál se životem.

Vosa, která nám dělá hospodářku, v nepřítomnosti prohlásila, že bude klidně zase dělat hospodářku, ale nechce se zúčastnit žádných hlasovacích a schvalovacích orgií a že tedy nechce být členkou Výkonného výboru. A Eddie pohledem do nějakých dokumentů zjistil, že hospodář nemusí být členek VV a tak je Vosa dál hospodářkou, ale není ve výboru.

Za to ve výbor je místo ní Calimero, Matyáš, Danko coby šéf lig, Eddie coby nepřekonatelný tajemník a Saša za Moravu.

V České disciplinární komisi je za druhou ligu Adam (z Menhirů?), Verča Kastlová za ženy a Vladek za první ligu.

Rozhodcovskou a revizní komisi obsadili Ziki za ženy, Tomáš Pelikán za první a Čert za druhou ligu.

Během toho, co jste hráli lakros, tak VV a ČDK schválili změny soutěžního řádu.

Během toho, co byl kongres, schválil a neschválil kongres několik bodů. Guma třeba navrhl, aby u žákovských týmů mohl být na soupisce uveden i trenér nebo jiná dospělá osoba, a tato osoba se může zúčastnit diskuze s rozhodčím. Je to prostě pro to, že čtrnáctiletí kluci ještě nemusí být dost kompetentní k debatě s rozhodčím. Byť – ruku na srdce – dosažením dospělosti se to nijak zásadně nezlepší, jak je vidět i v první lize.

Prošel i Gumův návrh na nějaké snížení věkové hranice žáků pro registraci do druhé ligy na 13 let. Byla k tomu diskuze, ten návrh není dokonalý, ale kongres to pustil s tím, že to třeba pomůže pár nadějným mladíkům se otrkat.

Neprošel návrh upravující registraci žáků v ligách, nedám to už přesně dohromady. Neschválil se také návrh na změnu toho, jak se započítávají výsledky žáků vůči ženám. Ale v debatě se vylíhlo formulační řešení, které zřejmě projde přes VV a ČDK, zatímco budete hrát lakros.

Verča Kastlová také navrhla za ženskou ligu úpravu započítávání výsledků žáků a žen. Nicméně se zase nastínilo řešení, které povede k tomu, že holky budou hrát bez bobrů, jak k všeobecnému veselí prohlásil Guma.

Verča navrhla změnu, aby nezletilé ženy mohly hrát s lakrosovými brýlemi, ale bylo to zmatečně naformulované a šlo to pod stůl.

Janča navrhla úpravu přeložení, což se tuším pro lehkou zmatečnost textu neschválilo, ale Guma už se těšil, jak s Vladkem a Jančou formulace ujasní tak, aby to bylo jako křišťálová studánka.

Novinkou novinkovatou je soutěžní řád Dětské lakrosové ligy, což je Calimerovo dítě. Tleskánek.

*-*
8. 9. 2017


Komentáře k pravidlu:


Rrk je rozhodci nikoliv rozhodcovska komise. S rozhodcima nema nic spolecneho, ac k tomu nazev ponouka

Ad
9. 9. 2017

Zikiny plan s profi rozhodcima se sice odklada, ale osobne povazuji za uspech, ze se dokazalo schvalit nekolik uprav pravidel a na celkem 4 poradana skoleni se dostavilo cca 100 lidi, kteri snad aspon nejak vylepsi svoje vykony

Ad
9. 9. 2017

bru.TAL...

Calimero
11. 9. 2017

Přidat komentář

Copyright © Böda, 1998-2014 mailto: baxparta@email.cz