WWW.BAXPARTA.CZ

Společenská rubrika

Výsledky všelidového dotazníku

Nalijme si čistého vína hned zkraje. Jaké byly mé motivace spáchat dotazník? Ta hlavní byla, že Matyáš v nestřeženém okamžiku pronesl, že dokáže sehnat dotaci na cokoliv. A já ho chytil za slovo s tím, že mu zkusím zjistit, jestli by o to mezi lakroskami byl zájem. Výsledek je, že čtvrtina dotázaných, kteří stále hrají bez ochrany očí, by v případě dotace od SALHu o nějaké ochraně uvažovala. (Matyáši, jsi na tahu!)

Další moje motivace bylo zjistit, jestli někdo nemá nějaký ultimátní argument pro ochranu očí (a ten pak vypíchnout), případně jestli někdo nemá ultimátní argument proti ochraně očí (a toho pak zapíchnout). Žádný ultimátní argument se nezrodil. Buď patříte mezi ty, kteří mají obavu ze zranění svého, u těch měkkosrdcatějších máte obavu ze zranění soupeře - a pak používáte ochranu očí. A nebo nesnášíte mít něco na kebuli, máte rádi volnost a případné zranění pro vás není dostatečně silný důvod se omezovat.

A další moje motivace byla udělat dotazník o ochraně očí, aby se prostě ukázalo, co si lakrosky myslí a aby se to případně využilo na kongresu, až se budeme do krve hádat, jestli má být ochrana očí a jak moc povinná.

Nejsem v tomto tématu nestranný, za Ligu starých bab jsem prosazoval ochranu očí pro nově registrované hráče a budu se snažit o obnovení zrušeného pravidla. Čili jsem zaujatý, vím to, věděl jsem to i před přípravou dotazníku a vím to i po jeho vyhodnocení. Můžete mi vyčítat, že ten dotazník byl metodicky blbě udělaný (byl, poznal jsem to velmi dobře při vyhodnocování, ale to je tak, když to děláte na poslední chvíli), ale jestli mi chce někdo předhodit, že jsem to zmanipuloval, ať si laskavě strčí ruku hluboko do huby a polkne.

Jak to dopadlo?

V českém pražském lakrose se aktivně motá asi 419 lidí (vzal jsem údaj z herních statistik na webu Českého lakrosu, bordel v tom budou dělat ti, co hostují, čili to není přesný údaj, je to jen pro orientaci). Dotazník k ochraně očí alespoň částečně vyplnilo 154 lidí, tedy řekněme 36 procent pražské lakrosové obce. Bude to trochu míň, protože dotazník vyplnilo i 16 duší z Moravy. Čili přesnější bude 32 procent procent pražské lakrosové populace. V celkovém vyhodnocování jsem Moraváky nechal, protože někteří hrají i pražskou ligu, ale nevím kteří všeci a nechtělo se mi to investigovat, protože ne všici uvedli jméno. Je to myslím jedno.

Většina lidí vyplnila všechny relevantní otázky, někteří borci či borky jen to, že hrají nebo nehrají v brýlích, odhlasovali si v otázce o (ne)povinné ochraně očí – a pak šli lovit pokémoni.

Poměr žen a mužů přesně nevím, protože nebylo povinné uvádět jména. Jen pro jakous takous představu: své jméno vyplnilo 33 žen a 77 mužů. To myslím koresponduje s poměrem mužů a žen v pražských ligách. Zbytek využil možnosti anonymity.

Věk a doba

Odpovídali lidi, kteří lakros nehrají ani rok. Odpovídali lidi, kteří hrají lakros „dlouho“ a „ani se neptej“ a „odnepaměti“. Nejdéle hrajícím respondentem je jeden statečný Šedý vlk, který udal 44 let. Jiný Šedý vlk je zase celkově nejstarší respondent – 59 let. Gratulujeme. Nejmladší respondent byl 16 letý zajíc. Jen počkej!

Průměrný věk respondenta je 33 let, medián je 30 let. V průměru respondent hraje lakros necelé 4 roky, medián je 10,5 roku (prsimvás, medián není obdivovatel Médi).

Ale dost kočkování. Jak je to s těmi helmami?

Na otázku „Lakros hraješ...“ odpovědělo celkem 151 respondentů. V helmě s mříží hraje 48 lidí, v helmě s plexisklem 2, v lakrosových brýlích hraje 38 lidí. Dohromady nějakou formu ochrany očí používá 88 dotázaných. A 62 hraje zcela bez ochrany. (Jeden člověk do počtu vyplnil nějaký nesmysl.)

Lakros hraješ...
v helmě s mříží v helmě s plexisklem v lakrosových brýlích bez ochrany
48 2 38 62

V součtu 88 lidí uvedlo, že hraje s nějakou formou ochranou očí. Proč? V drtivé většině případů (81) je pro ně důvodem bezpečnost a obava o své oči. A sedm uvedlo, že helmu musí kvůli věku, dioptrickým brýlím či svému osudu brankáře (nebo kombinaci).

62 lidí uvedlo, že nehraje s žádnou ochranou očí (nebo že ji využijí jen příležitostně). I tato skupina má jeden převládající důvod: jde jim o pohodlí a mít něco na hlavě jim prostě vadí. Pod větším drobnohledem bychom mohli rozlišovat na ty, kterým vadí to, že se jim v helmě potí hlava, na ty, kteří si stěžují na horší orientaci (hůř vidí či slyší), pak bychom našli ty, kterým vadí oboje. Někteří uváděli jako důvod radost ze svobodné hry, kterou jim helma či brýle neposkytují. Vybrané důvody a komentáře tu.

Povinná ochrana očí jen nepovinně

Všichni asi dychtivě čekají na to, jak dopadly výsledky ohledně povinné ochrany očí. Na otázku: „Kongres před lety odsouhlasil, že od určitého roku mají nový hráči hrát povinně s ochranou očí. Nyní výbor toto pravidlo zrušil. Co je podle tebe lepší?“ si ze 150 respondentů 27 lidí vybralo odpověď, že ochrana očí by měla být povinná pro nové hráče (tedy tak, jak se to odsouhlasilo v roce 2009 a jak se to 2015 zrušilo). 52 lidí si myslí, že ochrana očí by měla být povinná pro všechny hráče. A 75 lidí vybralo odpověď, že ochrana očí by měla být nepovinná. Kdo má rád procenta, tak 18 % by rádo povinnou ochranu jen pro někoho, 35 % je pro ochranu očí povinnou pro všechny a 50 % je úplnou svobodu a volně vlající vlasy.

Lakrosová obec, která je ochotná klikat v dotaznících, se tak dělí téměř přesně na zastánce naprosté volnosti a na ty, kteří jsou alespoň pro nějakou míru povinné ochrany, byť se neshodnou na míře povinnosti. Co z toho vyplývá? Že nikdy neuděláte radost všem.

Dotace?

Pak by nás mohlo zajímat, jestli by místo biče nefungoval cukr. Na otázku „Pokud by SALH dotoval pořízení helmy či lakrosových brýlí, motivovalo by tě to k pořízení?“ odpověděla celá hromada lidí, včetně dnešních helmařů a brýlařů - na ty ale prdím, protože z mého pohledu už jsou mimo nebezpečí. Vyfiltroval jsem jen ty, kteří žádnou ochranu očí aktuálně nepoužívají, protože o ty mi tak nějak jde především.

Pokud by SALH dotoval pořízení helmy či lakrosových brýlí,
motivovalo by tě to k pořízení? (Jen lidé, kteří uvedli, že hrají bez ochrany očí)
Ne 30
Spíše ne 8
Nevím 8
Spíše ano 9
Ano 6

Čili 38 lidí vyplnilo ne a spíše ne. 8 lidí neví. Pokud by SALH přispěl na pořízení ochrany očí, pak z 61 lidí by si jich 15 (tedy čtvrtina) nějakou ochranu pořídilo. Dále vyplynulo, že z těchto 15 lidí by devět zvolilo lakrosové brýle, čtyři by vzali helmu s mříží a čtyři by dali přednost helmě s plexisklem. Někteří z nich pak váhali mezi helmou s mříží a helmou s plexisklem, někteří mezi plexisklem a lakrosovými brýlemi.

V dotazníku jsem se ptal ještě na řadu věcí, například na částku, která by byla motivační a pod. Ale protože jsem si dotazník dopředu ozkoušel jen na baxácích, ale ne na skutečných lidech, ukázalo se, že je dotazník blbě připravený a z těchto odpovědí se bez velké bolesti při konsolidování dat nedá vyvodit nic. Leckdo totiž zaškrtl všechny nabízené možnosti, s čímž jsem jaksi nepočítal.

Jsou nějaké další poznatky? Nic, co by člověk neviděl pouhým okem na lakrose. Žádný z pěti respondentů, kteří vyplnili jako svůj tým Iktočante, nemá ochranu očí. Úplně stejně Gusano. Ale třeba z pěti Fabiánek má pět Fabiánek helmu. A mezi 11 Šedými vlky je osm, kteří mají helmu. U Tyšunek je to půl na půl. Vyplnilo devět, helmu či lakrosové brýle má pět, čtyři hrají bez. Paka: sedm v lakrosových brýlích, jedna bez. Berušky: všech šest vyplnivších má lakrosové brýle. Nebo BAX: dva mají ochranu, tři ne. (Dlužno dodat, že autor dotazníku, sám helmofil a aktivista Ligy starých bab, zapomněl dotazník vyplnit, takže nemohl BAXu zlepšit bilanci.)

Přečtěte si výběr nejzajímavějších důvodů, proč lidé hrají v ochraně očí. Nebo proč v ní nehrají. A taky obecně komentáře k tématu ochrany očí. Je to všechno na jedné nepřehledné debatě v extra textu.

*-*
26. 7. 2016


Komentáře k pravidlu:


Slušná práce dík za článek. Z članku lze třeba vyhodnotit, že úspěšnější týmy jsou ty, které útočí bez "ochrany" a střílí kolem hlav těch co "ochranu" mají. Asi se nebojí vystřelit. Ti co střílí přes lidi bez "ochrany" se bojí vystřelit, aby někoho nezranili. :-)

konspirator
4. 8. 2016

Super anketa, jistě pracná a zabrala hodně času, takže i já chválím trpělivost a proaktivnost. Na základě důvodů, uvedených v článku, proč helmu nenosit, jsem se rozhodl, že ji po 20 letech sundám. Zjistil jsem, že mám špatnou orientaci. Doufám, že moje žena to příjme s nadhledem sobě vlastním. Takže ji nabízím i s mřížkou k prodeji a to za 4 kofoly. Při rychlém jednání sleva!! Je to bílá helma CCM v dobrém stavu, jako beranidlo určitě ještě poslouží. Je na ní pár šrámů od lakrosek a jen díky ní jsem vybojoval pár přesilovek i když to jen ťuklo. Teď už soupeře nebudu omezovat tím, že by mohl být vyloučen zbytečně. Uzavřel jsem lepší pojistku a cítím se svobodně. Tak teď doufám, že už se nikdy na lakrose nezpotím. :))

Mates
5. 8. 2016

Helma prodána:-)

Mates
5. 8. 2016

Asi víte, že mám po zásahu tenisákem od Hingisové zlomenou lícní kost. Nyní budu požadovat, aby všichni tenisté a tenistky hráli v přilbě s krytem obličeje nebo aspoň v ochranných "brýlích". Škoda, že už je helma prodaná, hned bych si ji rezervovala a po návratu z Lednové řeky ji koupila.

Andrea Hlaváčková
13. 8. 2016

Ahoj Andreo, zdravim tě a sem rád, žes to sem konečně napsala. Ta helma ti bude náramně slušet, protože na ten tvůj ksift už se nedalo dívat. Takhle aspoň nebudu mít noční ejakulace a bude klid :)

lakrosový hráč
14. 8. 2016

Každopádně také děkuji za anketu, jsou to samé zajímavé poznatky. Byť výpovědní hodnota je menší než mohla být. Jen pár bodů stejně to nestojí za to rozebírat: 1. dotazník jsem vyplnil 2. podle mě většina argumentů proti nošení helmy zvláště u těch co ji nenosí jsou liché. Kolik kdo vyzkoušel helem či brýlí než něco takového napsal? Nehledě k argumentu vycvičených - když v helmě koukáš i na televizi tak se naučíš a zvykneš ;) 3. Nezazněl dle mě jeden z hlavních argumentů že technika se změnila a zatím co rychlost lakrosek a střela je s novými výplety min 3-4* slinější tak proti tomu nic krom helem či brýlí nepřišlo a také si myslím že min nový hráči, min do prvního zranění nevědí do čeho jdou. A pak už je pozdě a dotaz v doztazníku který se nedá zařadit zní - Kolik lidí po úrazu obličeje přestal hrát? 4.Dle mě povinost nezletilých je nasnadě a u ostatníh bych zvážil třeba rok povinně s ochranou očí, ale samozřejmě je to těžká otázka.

Rumák
22. 8. 2016

Zvykneš si i na amputovanou nohu..

Rumáku
23. 8. 2016

zvykneš si al na zápasech si oc nezaběháš, tak jako bez oka nechytíš

Rumák
25. 8. 2016

Úplně tu vypadl ten argument, že helma je nebezpečná pro okolní hráče. I pokud sami helmu mají.

M.
26. 8. 2016

A kdo ztratil voko, ty chytráku?

Rumovému
27. 8. 2016

Argument, že helmy jsou nebezpečné ostatním hráčům zaznívá tu: http://baxparta.cz/vypis_clanku.php?id=2016072601

*-*
30. 8. 2016

Myslim v tomhle shrnuti..

M.
31. 8. 2016

Myslim v tomhle shrnuti..

M.
31. 8. 2016

Ano asi jsem chytrák neztratil jsem OKO ani chuť hrát, ale nevim nakolik je to má zásluha a nebo vděčím "náhodě". A zas budu za vola a je mi to úplně u prdele, ale jsem nebezpečný mám-li helmu je jen o tom jsem-l úplný kretén a nebo používám něco co může ublížit, chápu já jako helmu s kšiltem... pak jsem částečný kretén. A zase za vola pokud to nepoužívám k prorážení, tak nemohu ublížit- a jinak kolik známe úrazů útokem helmy? A kolik úrazů oka?

Rumák
2. 9. 2016

WbIjSL https://goldentabs.com/

GoldenTabs
6. 1. 2018

yF6CRe https://www.genericpharmacydrug.com

mike11
16. 4. 2018

WtOIbl https://www.genericpharmacydrug.com

mike11
18. 4. 2018

The manager kamagra The president's spokesman, Alfredo Scoccimarro, had issued a statement on Sunday saying her doctors had carried out a brain scan in August after a previously undisclosed trauma - thought to be caused by a fall.

Willis
26. 5. 2018

I went to levitra The House wants to cut food stamps for the poor by $39billion, nearly 10 times the cut proposed by the Senate. Work onthe farm bill was delayed repeatedly by demands from TeaParty-influenced Republicans for big cuts in the premier U.S.anti-hunger program. The bill also would expand thetaxpayer-subsidized crop insurance program by up to 10 percent.

Haywood
8. 6. 2018

Other amount cialis Graph Search works by answering users’ queries using the information people have voluntarily shared via their Facebook account. Everything from the restaurants you’ve liked to your current relationship status can be used to answer searches.

Titus
9. 6. 2018

A book of First Class stamps cheap order drugs The intensity forecast was "rather problematic" because anarea of low pressure in the atmosphere and a decrease in windshear could allow it to strengthen to just below hurricanestrength, especially if it makes the northeast turn while it isstill over water, senior hurricane specialist Jack Bevin wrote.

Prince
9. 6. 2018

What sort of work do you do? https://www.drugonsale.com kamagra He added: “This too was a distressing experience because it was clear that certain parts of Mrs Veal’s body were missing and had, the officer formed the view, effectively been gnawed and eaten away by the animals.”

Jared
9. 6. 2018

An estate agents purchase medication online Then they allowed the Eagles to regain the lead on a field goal. A 27-yard pass interference penalty on Prince Amukamara, a 22-yard completion over the middle to Jason Avant against Will Hill and Philly was at the Giants 31. A third-and-6 completion to DeSean Jackson and they were at the 20.

Justin
9. 6. 2018

How many would you like? https://www.drugonsale.com cialis The broader conflict between CEO Dell and Icahn adds more uncertainty to a company that once ruled the global personal computer market, but is now trying to move into the relatively unfamiliar field of enterprise computing services as mobile devices pummel sales of computers and laptops.

Chauncey
9. 6. 2018

Why did you come to ? https://www.drugonsale.com levitra Cano — who won the Derby in 2011 in Arizona — will also participate in the event, looking for some redemption after his homerless effort last summer. Cano’s father, Jose, will pitch to him for the third straight year.

Toney
9. 6. 2018

Could you please repeat that? kamagra “The American people expect in Washington when we have a crisis like this that the leaders will sit down and have a conversation,” Boehner told ABC’s George Stephanopoulos. “And I told my members the other day that there may be a back room somewhere, but there’s nobody in it. We’re interested in having a conversation about how we open the government and how we begin to pay our bills. But it begins with a simple conversation.”

Kayla
10. 6. 2018

Where are you from? https://www.drugonsale.com kamagra "Our 3G network has to cover cities and villages and at thesame time, we have to put 4G into wide commercial use," ShangBing, a vice minister at the Ministry of Information andIndustry, said in an interview published on official websitewww.gov.cn.

Zoey
10. 6. 2018

How much will it cost to send this letter to ? cheap order drugs Jolie, 38, made headlines earlier this year when she revealed she had a double mastectomy after learning she had inherited a high risk of breast cancer. "Maleficent" will be released next summer.

Bradly
30. 6. 2018

I quite like cooking https://www.drugonsale.com cialis Instead, any threat is more likely to come from the right ifthey are too soft on spending. The influential conservativegroup Club for Growth, headed by former Indiana Republicancongressman Chris Chocola, is watching their every vote.

Javier
30. 6. 2018

I read a lot viagra Savers will pay tax on any excess savings above the lifetime allowance limit. The rate of tax depends on how savers receive the excess. If it is in the form of a lump sum, then the rate of tax is an eye-watering 55pc. If it is in the form of a regular pension, the excess is taxed at 25pc.

Stephan
30. 6. 2018

Could you tell me the dialing code for ? online pharmacy Not too heavy and not too light, Motorola has hit the size sweet spot in the 4.7-inch display on the Moto X. I was excited to try out a true Android experience without the extra stuff that other manufacturers often layer into their phones. You’ll likely appreciate this clean experience too.

Dillon
30. 6. 2018

Thanks funny site levitra These statistics don’t quite jibe with World Health Organization estimates, which, using different analysis techniques and time periods, put the level of obesity of Americans and Mexicans at 34 percent and 24 percent respectively. But there’s no doubt the two countries have a growing problem.  A recent Organization for Economic Co-operation and Development report found that, although the rise in obesity rates has  slowed  in many developed countries over the past three years, they increased by 4 to 5 percent in the U.S. and Mexico.

Simon
30. 6. 2018

I went to cialis Copyright 2013 Catholic Online. All materials contained on this site, whether written, audible or visual are the exclusive property of Catholic Online and are protected under U.S. and International copyright laws, Š Copyright 2013 Catholic Online. Any unauthorized use, without prior written consent of Catholic Online is strictly forbidden and prohibited.

Emily
30. 6. 2018

Where do you study? viagra “Of course. The team goes undefeated, I still want to be there, but yeah, you’d like to think you can help,” Jeter said. “I think all things considered, our team’s done a pretty good job. We’ve had a lot of injuries, a lot of player movement, but I think we’ve held our own.”

Jarred
30. 6. 2018

Jonny was here https://www.drugonsale.com cheap order drugs "This is not the way the dollar behaved during the Lehman crisis or during the debt downgrade by the S&P in August 2011. So we think yes, the more the U.S. credit rating is called into question, the worse it will be for the U.S. dollar," said Michael Woolfolk, senior currency strategist at BNY Mellon in New York.

Johnie
30. 6. 2018

Přidat komentář

Copyright © Böda, 1998-2014 mailto: baxparta@email.cz