WWW.BAXPARTA.CZ

Společenská rubrika

Kongres: Dva nové týmy, nový bafuňáři a pár změn

Zak a Štěpis a Janča a Guma a někteří další bafuňáři složili své funkce a už je nezvedli, ale pošoupli je nohou dál. V této krátké chvilce dojetí si dovolím všem neplaceným a nevděkem zahrnutým odstoupivším bafuňářům vyjádřit vděk, čím se ten nevděk smaže a můžeme jet dál.

Novým prezidentem, chcete-li předsedou výkonného výboru, je Matyáš z Kurekari. Chce to dělat (což je záslužné), jednou z věcí, které by rád změnil, je pravidlo s povinnou helmou či ochranou očí pro nové hráče (tady ale narazí na tvrdý odpod Ligy starých bab).

Vedoucím lig se stal Marek Danko Křivánek, tajemníkem je nezdolný Eddie, který jako jeden z mála bafuňářů drží hrdinně svou dobitou kótu a táhne lakros dál, k novým zítřkům.

Pokladnicí se v nepřítomnosti (ale snad s vědomím) stala Bára Vosa Kašíková, v Rozhodčí a revizní komisi je Zak (ono mu to přeci jen nedalo), Štěpisz (dtto) a Ziki. V České disciplinární komisi je Vladek, Guma a Verča.

Tolik nudná administrativa. Do nové sezony nastupujeme s pár změnama. Jak odstoupivší nejvyšší vtipně poznamenal, někteří lakrosáci a lakrosačky už prokoukli, že návrhy na změny hracího řádu je potřeba dávat PŘEDEM. Leccos bylo schváleno samotným vedením, něco padlo na kongres.

Nově třeba platí, že u nezletilých nepodepisuje souhlas s hraním rodič, ale zákonný zástupce. Navíc se uděluje jeden generelní souhlas a není potřeba mít extra souhlas pro turnaje. Blbůstka, řeknete si, ale Gumovi a jeho mládežníkům to komplikovalo život.

Vladek navrhl, aby se zrušilo hostování z nižší do vyšší a zavedl se prostě jen prostý institut hostování. Což výbor schválil a je to tak.

Filip Král navrhl zrušení registračních kartiček, které kapitánům i bafuňářům generují jen děsný vopich s neustálým razítkováním kartiček, které už dávno dosloužily jako pivní tácek nebo skončily jako filtr. Jenže kartičky jsou nutné zlo, řeklo vedení, nicméně se celá ta sranda s nima zjednoduší a nově se při vydání kartičky, která patří hráči, orazítkuje jen jednou a pak už se nově nerazítkuje. Takže může skončit jako podtácek. Vedení si svůj díl kartičky bude po večerech razítkovat podle potřeby.

Buratino navrhl zrušit baráž o sestup/vzestup z ligy do ligy. Barážisté mají jednak problém se sejít, sehnat rozhodčího, který za pískání nedostal zaplaceno, vedro a tak. Tento jeho návrh přes kongres neprošel. Buratino však lišácky dopředu navrhl baterii obdobných návrhů, z nichž jeden skutečně prošel. A to, že pokud druhý tým druhé ligy nechce zkusit své štěstí v baráži a o první ligu nemá zájem, pak se možnost baráže neposouvá na následující tým. A k tomu nově platí taková kosmetická změna, že prvním vyzyvatelem při baráži je právě ten druholigový tým, ne prvoligový.

Ziki stále tlačí svou iniciativu za obrochu rozhodčích. Kongres schválil Zikiin nápad na Výbor pro rozhodčí, což má být jakási lakrosová elita, která jednak vyčistí pravidla od balastu a připraví výklad pravidel, ale také má školit, edukovat a vzdělávat obec rozhodčích. Nějaké partyzánské projevy její snaha už měla, na kongresu se to celé zoficializovalo a Výbor pro rozhodčí je v tomto složení: Ziki, Adis, Eddie, Buratino, Janča. Zvolení bylo skoro jednohlasné, jen Matyáš měl nějaké výhrady k Buratinovi skrz nějakou storku z pískání, sere pes, Výbor pro rozhodčí vznikl a pokud mu někdo chce s čímkoliv pomoci (zejména s vytipováváním debilních věcí v pravidlech), pak pomozte. Děláte to i pro sebe.

Z ligy zmizeli chlapi z Kivi. Vrací se Lily, kteří se musí nejprve proklestit druhou ligou. Vrací se to tvrdé jádro: Aleš, Lalo, Koloušek, Bohouš a ještě asi někdo. Ale bez legendárního brankáře Martina.

Nově se do ligy přihlásil tým Panteři Pochodeň Unhošť, což je banda kluků z turistického oddílu. Pozoruhodné je, že si umí vyrábět vlastní lakrosky, což je zručnost, která se z lakrosu poamlu vytratila. Prý na lakrosky mají velkovýrobnu. Uvidíme, co to udělá s trhem lakrosek.

Příští rok slaví Vlaštovky krásných třicet let a hledají hřiště, kde by se dal udělat výroční turnaj spojený s nějakými bakchanáliemi. Dejte vědět Jarmile.

Turnaj o vykopávku (pro mladý do 15 let) se uskuteční 20.9. na Letné.

Putovní lakroska zřejmě na stálo uvízla ve Strašicích. Místní borci jaksi neuspořádali tradiční turnaj a mazlí se s trofejí ve stínu brdských hvozdů. Shame on you.

*-*
4. 9. 2015Zobrazit všechny komentáře k článku  |  Přidat komentář
re: Shame on you *-* 12. 10. 2015
Shame on you Věrka (FBZ) 12. 10. 2015
tvl, Home, *-* 22. 9. 2015
helmy Dan 12. 9. 2015
Re: Macoň Homas 11. 9. 2015
------------- *-* 11. 9. 2015
Maconi díky! Václava 9. 9. 2015
Re: UJČ AV ČR Homas 9. 9. 2015
Tys taky dobrá češtin UJČ AV ČR 8. 9. 2015
Tys taky dobrá češtin UJČ AV ČR 8. 9. 2015
Copyright © Böda, 1998-2014 mailto: baxparta@email.cz