WWW.BAXPARTA.CZ

Ohlasy Kongresu

Kongres: noste si lakrosové brýle

Zažil jsem už několik kongresů. Tenhle byl ze všech nejkratší. Jako první se projednávala změna herního řádu. Totiž projednávala, prostě se o tom hlasovalo, protože na místě nikdo k návrhu žádné dotazy neměl. Lakrosové brýle prošly. Pro bylo 23 hlasů, 7 proti, 2 hlasy se zdržely. Od teď mohou lidé, kteří mají povinnou ochranu hlavy a jsou starší 18 let, nosit buď helmu, nebo lakrosové brýle.

Buratino (BO) po odhlasování změny herního řádu připomněl, že nově nastolený způsob projednávání umožnil to, že jsme se na kongresu pět hodin nešavlovali o slovíčka a celé se to spláchlo za pár minut. A má pravdu.

Pak se volilo vedení. Členů vedení je alespoň pět, případně víc, ale vždy lichý počet. Na šéfa šéfů, tj. předsedu SALHu byl jediný kandidát, totiž Zak (SAA). Pro bylo 30, nikdo proti, 2 hlasy se zdržely.

O post tajemníka byl větší zájem, kromě Buratina, který obhajoval svůj post, se přihlásil i Tomáš Pelikán (TRO). Oba drželi krátkou řeč. Buratino zmínil, že se chce věnovat rozhodčím, rozjet další semináře pro rozhodčí, a to jak ty, co už byly, tak i jakousi nadstavbu. A dodal, že je také písmák a umí tvořit různé texty jako pravidla a řády. Tomáš pronesl, že by také chtěl dělat školení, pokusit se o jakési písemné dovysvětlení sporných míst pravidel a také o videovýstup k pravidlům, na kterém by bylo ukázáno, co je a co není faul.

Z prvního kola hlasování, kdy se volilo mezi Buratinem a Tomem, vypadl o sedm hlasů Tom. V druhém kole byl pak Buratino potvrzen ve svém tajemnickém postu 25 hlasy, nikdo nebyl proti, zdrželo se 7 hlasů.

Na vedoucího ligy nakonec nekandidoval Číža (GUS), jak ještě nedávno prosakovalo na baxpartě, ale Štěpis (TAL), který Čížu v Lukově spil tak, že nezvládl dorazit na kongres. Doktor se kandidatury vzdal. Štěpise podpořilo 29 hlasů, nikdo nebyl proti, zdržely se tři hlasy. Až budete cokoliv potřebovat od šéfa ligových soutěží, pak zkuste todle: Štěpán Veselý, 608 967 708, stepiscz (kudrnáč) seznam.cz.

Funkci hospodáře chtěl dělat jen Eddie (SVL), dosavadní hospodář. Do funkce jej dosadilo 31 hlasů, nikdo nebyl proti a 1 hlas se zdržel.

Posledním členem vedení musí být zástupce Moravské ligy. Byl jím a opět bude Dilgo, který dostal plnou podporu 32 hlasů. První homerun kongresu.

Dále se volila Rozhodčí a revizní komise. Do teď v ní byli Číža, Tomáš Pelikán a Jarmila (FTA). Jak řekl Tom, ze celý rok neměli nic na práci. Číža byl zvolen v nepřítomnosti, dostal podporu 29 hlasů, nikdo proti, 3 se zdržely. Za druhou ligu byl nominován Mudrc, chlapík z Bílého orla co po hřišti běhá v dresu č. 6. Pro bylo 20, nikdo proti, 12 se zdrželo.

Za 1. ženskou a žákovskou ligu byla v nepřítomnosti nominována Jarmila, která získala podporu 31 hlasů, 1 byl proti, nikdo se nezdržel.

Následně Quest (KUR) vznesl dotaz, jak si budou na Moravě volit Rozhodčí a revizní komisi, když na odhlasování musí být víc tři pětiny hlasů. Jestli jsem to správně pochopil, tak bez pražských týmů si to nejsou schopni odhlasovat. Podle Zaka je to trochu na Moravě, aby si včas nominovala kandidáty a že teď to nevyřešíme a jelo se dál.

Volila se Česká disciplinární komise. Do teď v ní byl Tomáš Kurz (Kivi), Veronika Kastlová (TRI) a Jiří Hahner (FAB). Disciplinární komise – na rozdíl od Rozhodčí a revizní komise – letos leccos řešila. Jednak nějaká napadení ve hře, jednak návrh změny herního řádu. Do nové komise za první ligu kandidoval opět Tomáš Kurz a Martin Šefčík (Lily). Ve vylučovací volbě vyhrál o dva hlasy Martin, následně jej podpořilo 22 hlasů, 4 byly proti a 2 se zdržely.

Za druhou ligu kandidoval Timm (MNB) a Tomáš Pelikán. Ve vylučovací volbě vyhrál o 17 hlasů Pelikán, čímž byl rovnou zvolen.

Za 1. ženskou a žákovskou ligu kandidovala jen Verča, která dostala 28 hlasů.

Pan znovu zvolený prezident pak kladl na srdce všem zúčastněným, ať myslí na to, že na Vypichu je potřeba posouvat hřišťata tak, aby se nehrálo stále na jednom místě. Jsme na Vypichu na dobré slovo a snadno by se mohlo stát, že nás vyrazej.

Upozornil také na problém s parkováním – je potřeba neparkovat na chodníku a před vjezdy do garáží. Místní jednak často volaj městskou policii, která odtahuje, jednak také vypouštějí pneumatiky. Každopádně je pro místní zastupitele důležitější spokojený domorodec než spokojený lakrosák.

Zak dále připomenul, že na druhou stranu zápisu mohou kapitáni napsat vyjádření k zápasu, například když se něco stalo nebo naopak nestalo. Nicméně je potřeba to udělat před tím, než je zápis podepsán.

Pokud víte, že v lakrose je někdo se stejným nebo velmi podobným jménem jako vy, podepište se coby rozhodčí celým jménem, ideálně i s týmovou příslušností. Zvýšíte tím pravděpodobnost, že peníze za odpískání či případná pokuta budou vaše a ne toho jiného Nováka.

Co je důležité: kapitáni nebo jejich sekretáři mají zkontrolovat platnost registračních kartiček. Drtivá většina jich na konci roku ztratí platnost. Kartičky jsou důležité, protože díky nim dostáváme šílené dotace.

Byl vznesen dotaz, zda se nějak řeší hřiště, kde by se lakros dal hrát bez obav, že nás příští týden vyhodí. Zak řekl, že se to řeší, ale nic konkrétního zatím není.

Zatím se mi nepodařilo zjistit, jak dlouho Doktor dělal vedoucího ligových soutěží, ale dělal to dlouho. Myslím, že není na místě rozebírat, zda to nešlo dělat jinak. Je ale na místě ocenit čas a energii, kterou Doktor lakrosu dal. Na samém konci kongresu tak Doktor sklidil krátký potlesk.

Co se bude dít: 24.9. se od 20:00 koná další seminář pro rozhodčí. Je to opět v klubovně Albatrosu, Pitterova ulice na Žižkově.

10.-11. 10. Burčákový džbánek
26.-27. 6. 2010 Mistrovství ČR

*-*
9. 9. 2009Zobrazit všechny komentáře k článku  |  Přidat komentář
velké díky Aleš 11. 9. 2009
... Dilgo 9. 9. 2009
Procedura Štěpis (TAL) 9. 9. 2009
Procedura Homas 9. 9. 2009
Copyright © Böda, 1998-2014 mailto: baxparta@email.cz