WWW.BAXPARTA.CZ

Profily týmů

Profil týmu Trilobit Beta

Trilobit Beta
Fotoalbum týmu Fotoalbum týmu
Aktuální soupiska týmu Aktuální soupiska Trilobitu Beta
Webové stránky Domácí stránky Trilobitu Beta
Dres Triobitu Beta

Vznik týmu - citováno z kroniky:

"Píše se rok 1994 Byli jsme tenkrát ve čtvrté třídě ZŠ Chaplinovo nám. na Barrandově a protože odpolední družina fungovala pouze pro děti do třetí třídy, čtvrťáci mohli místo ní navštěvovat různé zájmové kroužky a jedním z nich byly také "sportovní a pohybové aktivity", které měli mimo jiné zahrnovat i hru lakros. Bylo úterý něco po jedné hodině odpledne a my seděli ve třídě a očekávali JEJÍ příchod. A najednou - klika cvakla, dvéře letí, kdosi vchází do dveří...Střední, štíhlá postava, světlé vlasy, sukně - je to žena - je to ONA! Ona blondýna, která nás měla seznámit jak se sebou, tak s čímsi, podobající se spíše síťce na motýly. A tenkrát poprvé jsme z úst naší nynější protihráčky Jarmily Palečkové slyšeli ona osudná slova: "Tak děti, toto je L A K R O S K A..." (...)

A tak plynul týden za týdnem, úterý za úterkem, trénink za tréninkem - dá-li se to tak nazvat. První rok jsme na tomto kroužku hráli převážně míčové hry, vybíjenou, košíkovou apod. a lakrosky nechali v klidu odpočívat, teda asi hlavně proto, že jsme ještě žádné neměli.

V posledním čtvrtletí však naše paní učitelka přinesla několik prvních lakrosek, které jsme si prozatím půjčovali, a zanedlouho přešli do našeho osobního vlastnictví za cenu (?) 50Kč. Tak jsme začali pomalu zkoušet míchání a hodně pomalu jsme se začínali učit nahrávky. Pak ale přišel konec roku a pro většinu navštěvujících také konec lakrosu v jejich životě (nestalo se tak pouze pro výjimky jako např. Lukáš Tesař nebo Veronika Kastlová). V září nového školního roku ale přišlo plno nových nadějných lidí hlavně rodu ženského. A tak se na nějaký čas zdálo, že tento kroužek bude v dívčí linii. Zdání ale podle zákona zklamalo a dodnes u lakrosu zůstaly jen tři z nich (Martina Palečková, Veronika Chvátalová a Jana Fischerová).

Tenkrát ale, v roce 1996, přišla paní učitelka s tím, že dne 13.4.1996 se koná XXVI.ročník dětského turnaje "O PUTOVNÍ LAKROSKU A CENU BRANKÁŘE" a že by chtěla zkusit postavit z nás tým. Vyvalily jsme na ni oči a s polootevřenými ústy hltaly další podrobnosti o něčem, čemu se říka "turnaj", ale o čem jsme my, jedenáctileté děti z Barrandova, neměly ani tušení. Vůbec nás nenapadlo, že existuje něco jako soutěž s jinými týmy, ba dokonce oficiálně pořádané turnaje, a že bychom se my, jež stěží udrží míček v lakrosce, mohly něčeho takového zúčastnit. Naše paní učitelka se ale vyděšenými obličeji nedala zastrašit, a tak jsme společně pomalu začali pronikat do tajů samotné hry, během měsíce objevili pravidlo čáry, praporků, brankoviště a byli seznámeni s tím nejzákladnejším, s čímž jsme se skutečně octli 13.4. v 8:30 při prezentaci týmů na hřišti základní školy v Benešově u Prahy. (...)
Náš tým nakonec obsadil krásné 5.poslední místo.

Ani jméno jsme tenkrát neměli, snad proto jsme právem obdrželi přezdívku Barranďata od paní učitelky. To ale netrvalo dlouho, neboť jsme celou cestu domů ve vlaku vymýšleli nejrůznější názvy (člověk by se až divil, co všechno se může zrodit v hlavách takových dětí, jaké jsme byly ) od Pomerančů, Papáji či Bábovek přes Bomby, Čuníky nebo Ukazováčky (chtěli jsme hájit naší paní učitelku) jsme se dostali k (tenkrát ještě ne tolik populárním) Tamagočím, Tamagnohám, padli i Sobtíci, Trpaslíci nebo Lidožrouti, ale nakonec jsme se všichni shodli na, i trochu výstižném názvu, TRILOBITi. Už ani nevíme, kdo přesně tento název první vyslovil, ale jasné je, že jméno musí mít kořeny už někde v prvohorách, protože zůstalo nezměněno, roste, kvete a pyšní se svoji krásou až do dnešní doby... "

Dnešní sestava týmu je ovšem trochu jiná. Na dětských turnajích jsme mohli hrát jako smíšený tým, a upravená ligová pravidla nám dovolila v roce 1999 nastoupit poprvé jako tým TRILOBIT (někteří naši hráči a hráčky sbírali zkušenosti již dříve v barvách dresu Šedého Vlka nebo týmu Fťácy) do III.pražské lakrosové ligy. Problém nastal na podzim roku 2000, kdy naši hráči překročili povolenou hranici 15let. Na samostatný holčičí a klučičí tým nás bylo málo...

Na poslední chvíli se nám podařilo sehnat lakrosuchtivé nováčky (Méďa, Maške a Pírko) a Trilobit do III.ligy jsme postavili. S opačným pohlavím už to bylo horší. Po roční pauze se nám nakonec podařilo vytvořit i tým do II.pražské lakrosové ligy a v dnešní době můžete spatřit na Letné holky v černých dresech jako TRILOBIT BETA (v současné době s plno nováčky) a kluky (+některé hostující holky a hráče, kteří přestoupili z jiného týmu) v modrých dresech jako TRILOBIT ALFA.

Vznik týmu: Trilobity dala dohromady Jarmila z týmu Fťácy na ZŠ Barrandov. Trilobit začal hrát v roce 1999 3. ligu. V roce 2001 se Trilobiti rozdělili na dívčí (Trilobit Beta) a klučičí (Trilobit Alfa) tým.
Více o tom... Podrobnosti...

Jiné aktivity: Vzhledem k tomu, že většina z nás bydlí na tom našem starém, dobrém známém sídlišti Barrandov, navštěvovali jsme společně základní školu a s ní spojené aktivity. A teď, když jsme se rozprchli do všech koutů Prahy? Tak teď se dost často potkáváme v MHD a trávíme společně nekonečně dlouhé hodiny při čekání v autobuse na ucpaném barrandovském mostě, slavíme společně různá výročí kohokoliv, místo kopaček a dresů vezmeme kvádra, šaty a střevíčky a vyrazíme do Lucerny na ples, anebo se prostě jen tak sejdeme a vedeme nekonečně dlouhé filosofické debaty o našich prostých životech...

Úspěchy: Náš tým nemá téměř žádnou historii (v porovnání s jinými týmy v lize) a za tak krátkou dobu jsme se ještě nestačili vypracovat, abychom mohli konkurovat prvoligovým týmům a útočit na první místa v tabulkách (ale usilovně na tom pracujeme - přestože nám to není nic platné...), nicméně stálo by za zmínku uvést například vítězství dětského turnaje O skleněný pohár v roce 2000 a nesmíme opomenout úspěch našich mladších kolegů a čerstvých vítězů dětského turnaje O putovní lakrosku a cenu brankáře 2002.

Cíle: Tak jako pro každou jinou - hrát pořád s chutí a radostí všichni dohromady jako TÝM.

Veronika Kastlová
1. 9. 2002


Přidat svůj názor na tým

Copyright © Böda, 1998-2014 mailto: baxparta@email.cz