WWW.BAXPARTA.CZ

Profily týmů

Profil týmu Sabres B

Sabres B

Historie: s nápadem založit B-tým Sabres přišel v létě 1993 Matouš Hilar. Základ týmu z oddílu Stopaři – Cyril Zákora, Petr Jelínek, Filip Král, Martin Malíř – byl doplněn o Tomáše Plachého, Milana Tuláčka a brankáře Marka Šmejkala. Od té doby prošel kádr mnoha obměnami, trvale se doplňuje mladými kluky z oddílu Stopaři. Z lidí, kteří již dnes nehrají, jmenujme Jardu Vaňka, Jirku Burgstallera, Vencu Boloma, Lukáše Lipavského, Honzu Kyjaka.

Současnost: sestava: brankáři Jakub Zima a Petr Bílek (Kapucín), v poli David Chodounský, Tomáš Ouhel (Ježek), Jakub Chodounský (Pampa), Robin Král, Michal Stočes (Azurit), Petr Česák, Tomáš Bým (TéBéčko), Matěj Zeithaml (Šulda), Honza Kovanda. Je možná paradoxní, že tým, který by jistě mohl v první lize bojovat o přední místa, se nikdy nepokusil do ní postoupit. Důvodem je dlouhodobě značná provázanost s A-týmem Sabres.

Jiné aktivity: Kromě českého lakrosu hrajeme (pod názvem Trackers) i interkros a v současnosti se pohybujeme na špičce "České ligy" (2. nejvyšší soutěže). Spolu s oddílem Stopaři (121.zde.cz) pořádáme každý podzim dětský turnaj v českém lakrose "O Skleněný pohár" (sklpohar.webpark.cz).

Úspěchy: Vítězství ve 2. PLL v sezóně 98-99, 2. místo v sezónách 96-97 a 99-00, 3. místo 97-98, 03-04. Na turnaje již několik let jezdí téměř bezvýhradně mixy áčka a béčka, takto složené týmy dosáhly mj. vítězství v Českých Budějovicích 2000, 2.místa v Kolodějích 2002, 3.místa v Budějovicích 1999 a s trochou nadsázky lze říci, že i 2.místa na MR v Olomouci 2001.

Filip Král
11. 6. 2004


Co o nich řekli jiní:


K.K.: "Kde berou hoši to sebevědomí bojovat o přední místa v první lize,,,???? Ó bože jak jim závidím."

Přidat svůj názor na tým

Copyright © Böda, 1998-2014 mailto: baxparta@email.cz