WWW.BAXPARTA.CZ

Profily týmů

Profil týmu Fťácy

Fťácy
Fotoalbum týmu Fotoalbum týmu
Aktuální soupiska týmu Aktuální soupiska Fťáků
Dres Fťáků

Vznik týmu: Myšlenka založit Fťáky jako první ženský tým vznikla mezi členy Šedého Vlka již v roce 1983. Skutečně k tomu došlo a půl roku jsme se scházely s klukama na trénincích.
Název byl odvozen od přezdívky našeho kamaráda Havrana, který byl prohlášen naším manažérem a masérem. Recese se odrazila také v pravopisu názvu s „y“ po „c“ podle vzoru ženy.
První plánované veřejné vystoupení na Brdech 1983 nám však překazil souběžně vznikající dívčí tým Squaw. Fťácy se nesešly a tak některé holky hrály tehdy za Squaw(Jarmila, Lenka).
Potom Jarmila odešla na mateřskou a tým začal znovu fungovat až v roce 1986. Tentokrát jsme opravdu hrály na brdském turnaji pod názvem Fťácy v šatičkách batikovaných do červena. Tehdy nám vypomohl v bráně 16letý Mára.
Ještě v červnu 1986 jsme odehrály přátelské utkání s Testudo, tehdy již mnohem zkušenějším ženským týmem. Prohrály jsme 0 : 13, ale to nás neodradilo a přihlásily jsme se od září do ženské ligy. ( Do té doby se hrála liga společná s muži.)
V ženské lize 1986-87 hrálo 8 týmů, z nichž do dneška zůstaly jen Kivi, Berušky a Fťácy. Tento počet byl překonán až letos, kdy nás je 9 týmů. Naši první sezónu jsme dokončily na 4. místě, což nebyl špatný začátek.

Úspěchy: Nejvíce si ceníme vítězství v lize čtyřikrát za sebou v letech 1998 až 2001, ale také zlaté medaile z Mistrovství lakrosu žen v roce 1992 v Brně, kde hrály dva nejlepší pražské a dva moravské týmy.

Jiné aktivity:společné akce se Šedým vlkem:
- silvestrovské a jiné oslavy
- voda, lyže
- podpora skupiny NEGATIV

Cíle: udržet tým dalších 20 let

zakladatelka týmu a kapitánka Jarmila
3. 4. 2005


Přidat svůj názor na tým

Copyright © Böda, 1998-2014 mailto: baxparta@email.cz